Na jakich zasadach wyłaniany jest administrator budynku?
Administrator budynku pełni wiele niezwykle istotnych funkcji, które przekładają się zarówno na komfort mieszkańców nieruchomości, jak i jej wartość. To bardzo ważne stanowisko, dlatego warto odpowiednio dobrać osobę, która ma je objąć. Czy wiesz, jak wyłaniany jest administrator budynku?
W jaki sposób wybierany jest administrator budynku?
Nie ulega wątpliwości, że mieszkańcy każdej wspólnoty potrzebują organu, który będzie kompleksowo zajmował się ich sprawami. Nie sposób bowiem angażować wszystkich właścicieli lokali do zarządzania daną nieruchomością. Zarząd wspólnoty może zdecydować się na dwie drogi, a mianowicie:
- zarząd własny – wyłonienie z własnego grona jednej lub kilku osób w drodze głosowania;
- zarząd powierzony – wyłonienie osoby trzeciej w drodze głosowania.
W obu przypadkach możliwe jest powierzenie obowiązków wspólnoty administratorowi. Wówczas konieczny jest wybór odpowiedniej osoby fizycznej lub przedsiębiorstwa, które oferuje tego typu usługę. Słowem, zarząd wspólnoty decyduje, kto i na jakich zasadach ma objąć to stanowisko. W tym celu wydaje się uchwałę wspólnoty, a następnie podpisuje umowę cywilnoprawną z administratorem.
Na co zwrócić uwagę, wybierając administratora budynku?
Zajmujemy się administracją nieruchomościami w Szczecinie, dlatego doskonale wiemy, z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się to stanowisko. Z tego powodu warto wyraźnie podkreślić, że wybór administratora powinien być odpowiednio przemyślany. Osoba ta powinna cechować się przede wszystkim udokumentowaną wiedzą oraz umiejętnościami.
Ważne, aby administrator posiadał także duże doświadczenie. Dbanie o potrzeby budynku oraz jego mieszkańców to duże przedsięwzięcie, które wiąże się z licznymi wyzwaniami. Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu usługą, zapraszamy do kontaktu. Priorytetem jest dla nas wysoka jakość świadczonej pomocy, a także jak największe zadowolenie osób, które zlecają nam administrowanie budynkiem.